Полуторні міжкімнатні двері – є різновидом двостулкових, оскільки включає 2 полотна. Однак, на відміну від класичних, ці полотна мають дещо інші характеристики. Виготовлені на базі стандартного модельного ряду, в конструктивному плані, вони не відрізняються від звичайних виробів: ті ж матеріали, декор, скляні вставки, фурнітура. При цьому існує кілька нюансів, що відрізняють подібні варіанти від традиційних рішень.
КОНСТРУКЦІЯ ПІВТОРНИХ ДВЕРЕЙ
Дана конструкція відрізняється меншим розміром другої стулки. Півторні двері складаються з широкої робочої частини (яка власне і відчиняється) і вузькою. Єдиних стандартів немає, тому все залежить від виробника. Маленька частина може відкриватися та закриватися на шпингалет. Вузька стулка відкривається лише в окремих випадках і не використовується в інший час. Таким чином, вона замінює частину стіни.
У технічному відношенні міжкімнатні двопільні двері є копією двопільного блоку. У її оснащенні використовуються:
- Два комплекти петель.
- Шпінгалет, що фіксує одне з полотен.
- Замок з планкою у відповідь, врізаною в другу стулку.
- Короб розрахований на підвищене навантаження.
ПЕРЕВАГИ ПІВТОРНИХ ДВЕРЕЙ
Хоча найчастіше споживачі обирають двері з однією стулкою, полуторні конструкції теж мають попит. Це й не дивно. Півторні двері мають масу переваг, тому споживачі встигли гідно оцінити їх.
Чому такі конструкції зручні?
- в порівнянні з двостулковою цей варіант має меншу вагу через більш скромних розмірів;
- завдяки варіації розмірів кожної стулки можна регулювати пропускну здатність;
- провідна стулка виходить більше, ніж у типовій двостулковій, що зазвичай зручніше;
- в порівнянні з одностулковою такий варіант має більш високу пропускну спроможність, що краще в офісах та в публічних закладах.
ШИРИНА ПІВТОРНИХ ДВЕРЕЙ
Півторні міжкімнатні двері призначені для установки в проріз, габарити якого по ширині перевищують 1000 мм – максимальний показник для одностулкової системи.
При цьому наявного простору недостатньо для монтажу двох повноцінних полотен, які б забезпечити зручне і безперешкодне переміщення людини за умови, що одне з них перебуватиме в закритому положенні.
За допомогою конструкції, одна стулка якої вже інша, можна перекрити прохід шириною 1100, 1200, 1300 мм і більше. Комбінації полотен при цьому можуть змінюватись:
400+600, 700, 800 мм;
500+700, 800 мм;
600+700 мм та ін.
Прохід, який забезпечує ширша стулка, що відкривається, по суті, є класичним одностулковим.
ДИЗАЙН НАПІВТОРНИХ КОНСТРУКЦІЙ
Основою для створення міжкімнатних дверей може виступати практично будь-яка модель з колекції виробника. Водночас у вигляді такої конструкції є і деякі особливості:
– У виготовленні стулок часто використовуються різні матеріали. Наприклад, одна з них виконується із МДФ, друга – зі скляними вставками.
– Менше полотно може дублювати малюнок більшого, але у зменшеному вигляді.
– МДФ або|скляні|поверхні полуторних міжкімнатних дверей оформляються в одному стилі, але містять різні декоративні елементи.
ДЕ ВСТАНОВЛЯЮТЬ ПІВТОРНІ ДВЕРІ
Півторні двері, розміри яких дозволяють перекривати прорізи шириною від 100 до 150 см, застосовують:
– в оформленні віталень квартир та заміських будинків. Великі двопільні конструкції органічно виглядають у приміщеннях, які можуть похвалитися високими стелями та загальним розмахом;
– в облаштуванні приватних будівель, зведених без урахування будівельних нормативів;
– В організації офісів, адміністративних установ, ресторанів.